TÜV SÜD Gallery

Výstava "Ženský princip" od Vladimíra Bruntona a Maji Kadlečíkovej

TÜV SÜD Gallery

TÜV SÜD Gallery

Spoločnosť TÜV SÜD Slovakia a ag. Amymon predstavujú Výstavu, ktorá je spojením fotografií fenomenálneho českého fotografa Vladimíra Bruntona a slovenskej poetky Maji Kadlečíkovej.

Kurátorka: Ľudmila Pašková
Miesto: TÜV SÜD Gallery, Jašíkova 6, Bratislava
Termín: od 28.09.2021 do 29.10.2021

Vystavujúci:

Vladimír Brunton

Narozen v Rakovníku ve znamení raka v roce 1961.
Jeden z posledních českých fotografů vyznávající pouze vlastnoruční zpracování fotografií nejstaršími fotografickými technikami jako je platinotypie, cyanotypie a stříbrná želatina. Na základě toho vytvořil své originální osobité foto-obrazy na plátnech a japonských ručních papírech.
Od roku 1989 hodně cestuje, poznává cizí kultury a životní směry. Z cest si odnáší nejen spoustu nafoceného materiálu na celuloidových filmech, ale také pohledy na život, nauky a filozofie života. V posledních letech byl nejvíce inspirován kulturou a životem v Japonsku a Izraeli. Odkud si odvezl například znalosti výroby japonského ručního papíru, který také doma vyrábí a učení Autentické Kabaly, které praktikuje již několik let. Vše spojuje do svého současného výtvarného vyjádření.

Vladimír Brunton vystavuje hlavně v rodném Česku, na Slovensku, v Číně a Japonsku. Za svou nejvýznamnější práci považuje soubor obrazů v životní velikosti „Osobnosti ČR“ který obnáší 60 foto-portrétů nejvýznamnějších osob ČR, vlastnoručně signované portrétovanými, např. Václavem Havlem, Tomášem Baťou, Janem Saudkem… Premiéra výstavy byla v Prostějovském muzeu v roce 2008.
V potrétech dále pokračoval focením představitelů současného buddhismu-Dalajlámou, Karmapou Thinlä Thaje Dordžem, lamou Ole Nydahlem, kteří ho inspirovali v životě i umění. Zároveň se věnoval oblíbeným tématům přírody, ženy a zátiší a v poslední době tématům „autentické“ kabaly - vědy o životě. Premiéra této provokativní výstavy proběhla před vypuknutím pandemie v pražském „CZECH PHOTO CENTRU“.
Nyní autor žije a pracuje v Kostelci na Hané.
www.brunton-foto.cz
 
Maja Kadlečíková

Študovala žurnalistiku na FF UK v Bratislave. Je novinárka, spolupracovala s týždenníkom Plus 7 dní. Vydala básnickú zbierku Prezlečený anjel, s výtvarníkom Danielom Brogyányim zbierku Z radosti, knihu básničiek pre deti Bodkulienka, knihu Život ide ako má. 
Ako textárka spolupracuje so speváčkou Adrienou Bartošovou.

Výstava je organizovaná v rámci projektu OFFICE GALLERY

 

 

     

­Objavte všetky výstavy v TÜV SÜD Gallery

Získajte viac

Vybrať lokalitu